KONST / Litografier / Litografi 13669446
nr 1366 9446
Henri de Toulouse-Lautrec
(1864-1901), Frankrike
Litografi, efter Henri de Toulouse-Lautrec, Par på restaurang. Ej signerad. Motivet: 29x21 cm
Henri de Toulouse-Lautrec, fransk målare, grafiker och illustratör född 1864 i Albi, död 1901 i Malromé.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
900 kr
måndag 14 december 2020
kl 19:52:00
700 kr
700 kr
700 kr (Budbetjänt)
800 kr
Henri de Toulouse-Lautrec
Läs mer om Henri de Toulouse-Lautrec